NAS Cihazından Veri Kurtarma

Aslında her sitenin sonunda söylediğini biz baştan söyleyelim. Bizler, NAS / DAS / SAN cihazlarından, marka bağımsız olarak, formatlanan, yanlışlıkla silinen, kaybolan, açılmayan cihazdan veya  bozulmuş verinizi kurtarma konusunda uzmanlığımız vardır. NAS Cihazından Veri Kurtarma denilince akla ilk gelen firmalar içindeyiz.

Bazen basit kurtarma metotlarda vardır. Örneğin disk sırasını karıştırdıysanız bir cihazın açılmasını engelleyebilir. Bu yüzden cihazdan çıkartırken mutlaka, sırasıyla çıkarıp, sırasıyla takılması gerekir. Yeni cihazlarda bunlar çok sorun olmasa da, ev tipi yada bazen büyük NAS cihazları da buna dahil olarak sırasıyla çıkarıp, sırasıyla takmak gerekiyor.

NAS cihazları da genellikle  RAID yapısı vardır. Software RAID yada hardware RAID yapılır. Ev tipi cihazlarda daha az maliyetli olması nedeniyle software RAID tercih edilirken, iş yerleri ve performans isteyenler için hardware RAID kartı vardır.  RAID kartının da bozulması cihazın açılmamasına ve verilerinize erişememenize sebep olabilir.

Basit yollu testleri yaptıktan sonra, sorunun nerede olduğunu anlayamadıysanız yada buldunuz ama diskleriniz bozuksa lütfen öncelikle bizimle iletişim ‘e geçin. Bizim vereceğimiz talimatları yeri getirip neyden kaynaklandığına bakalım. Ondan sonra gönderilmesi gerekiyorsa da zaman kaybetmeden ve kurtarılabilecek veriyi iyice bozup, daha geç teslim sürelerine sebep olmayın. Eğer ki sizin müdahele edebileceğiniz bir şey değilse ücretsiz olarak analizini yapalım.

nas cihazında veri nasıl kurtarılır